Karite (z masłem Shea i olejem arganowym)

  • Układ

Societa del Karite jest prekursorem na włoskim rynku naturalnych kosmetyków, które łączy jeden unikalny składnik- certyfikowane, ekologiczne masło Shea.

CHARAKTERYSTYKA MASŁA SHEA
Masło Shea jest olejem roślinnym wytwarzanym z orzechów drzewa Masłosza (Butyrospermum parkii), zwanego także Karite - „drzewo życia”. Masłosz, rosnący tylko i wyłącznie w tropikalnej części Afryki, wydaje owoce dopiero po około 15 latach wzrostu. Natomiast najwyższej jakości orzechy maksymalnie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy można pozyskać dopiero po 30 latach.

DZIAŁANIE NA SKÓRĘ
Nienasycone kwasy tłuszczowe są kluczowym składnikiem przy odmładzaniu i nawilżaniu skóry. Masło Shea dostarcza także wszystkich najważniejszych dla skóry witamin (A, E), aby wyglądała młodo i gładko, a co najważniejsze, zdrowo. Jego właściwości chronią skórę przed wiatrem, zimnem, ostrym słońcem. Masło Shea stymuluje aktywność komórek, walczy z efektem ich starzenia i naprawia zniszczony i zrogowaciały naskórek. Dzięki wysokiej zawartości substancji niezmydlających, łatwo przenika przez skórę, pozwala jej oddychać i nie zatyka porów.

WOLNE OD SZTUCZNYCH DODATKÓW
Na szczególna uwagę zasługuje również fakt, że każdy z produktów jest wolny od niebezpiecznych dla zdrowia składników zawartych w większości powszechnie dostępnych kosmetyków o wątpliwej jakości. Produkty Societa del Karite nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, konserwantów (parabenów i formaldehydów), substancji ropopochodnych, a także emulgatorów PEG i PPG.

Zatem kosmetyki Societa del Karite są idealne dla osób ceniących naturalne pochodzenie, bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów do pielęgnacji skóry oraz dla alergików.

Oferta obejmuje pięć serii kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry:

  • Najtú® Olio di argan puro Marocco- seria kosmetyków opracowana na bazie marokańskiego oleju arganowego.
  • Karité Natura® BIO - seria specjalna, wzbogacona o naturalne, starannie dobrane surowce roślinne, pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych.
  • Karité 100® - seria, której skład jest w 99% oparty na naturalnym maśle Shea.
  • Karité BIO mix OIL - seria mieszanek olejów przeznaczonych do regeneracji i poprawy krążenia w skórze.
  • Karité Sole Più - seria przygotowana dla ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Sklep internetowy Shoper.pl